Shrnutí verze 2017 a plány do budoucna

Webová aplikace NEXT. Nová webová aplikace obsahuje podobné moduly jako původní aplikace, je podstatně rychlejší a lépe responzivní. Do konce pololetí pokryje svým rozsahem plně záběr původní aplikace. Obě aplikace však zůstanou nějakou dobu paralelně funkční.
Učitelé kromě základních modulů Třídní knihy, Zápisu známek, Komensu atd. mají například nově k dispozici napojení na seznam kurzů dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, nebo jednoduchou cestu k objednání průkazu ITIC.
Přehled výuky zobrazuje nejen přehled odučené látky, ale nově obsahuje vyhledávač internetových výukových zdrojů (např. Khanova škola). V první fázi aplikace obsahuje odkazy pro Matematiku a Český jazyk základní školy, další předměty budou postupně přibývat.

Elektronické předávání dat ze školních matrik. Modul Evidence žáků jsme upravili, aby byl v souladu s vyhláškou 27/2016 o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, včetně aktuálního předávání dat ze školních matrik ve výkazu R44.

Nová vysvědčení připravena. Připravili jsme blankety k novým vysvědčením pro základní a střední školy dle vyhlášky 3/2015 pro tisk závěrečných vysvědčení s QR kódy. Upozorňujeme, že až do září 2017 je možné používat starší formuláře podle předchozích vyhlášek.

Nová evidence bydliště. Evidence bydliště byla napojena na oficiální adresní databázi RÚIAN, díky ní budete mít všechny adresy rodičů, žáků a učitelů v naprostém pořádku.

Bakaláři jsou i na cloudu. V této chvíli už desítky škol využívají naše cloudové řešení, kdy mají ředitelé i učitelé přístupné naprosto všechny funkce vzdáleně na našich serverech.
Nicméně školy nenutíme, aby přešly na toto řešení, a nadále podporujeme i běh aplikace na školní síti, nebo hybridní cloud, kdy jsou na cloudu uložena a zabezpečena pouze data a je zde zajištěn běh webové aplikace.
Cena cloudového řešení je od 300 Kč měsíčně. Na obchod@bakalari.cz sestavíme nabídku přímo pro vaši školu.

Bezpečnostní certifikáty přímo od nás. Nabízíme pronájem bezpečnostního certifikátoru přímo na doméně *.bakalari.cz a to včetně jeho nasazení na Vaši Webovou aplikaci. Objednávku lze vystavit v aplikaci Naše škola v Bakalářích, bližší popis je v naší nápovědě.

Balíček služeb. Nově máme v nabídce i Balíček služeb, díky kterému můžete využívat některé nadstandardní služby a pomoc v práci s naším softwarem. Například máte v balíčku předplacený provoz bezpečnostních certifikátů, vzdálená podpora při řešení “běžných” problémů atd. Pomocí vzdálené podpory jsme schopni nabídnout školám i další služby dle ceníku.

ISIC a ITIC. Rozšířili jsme spolupráci s vydavatelem oblíbených karet ISIC a ITIC. Nyní přístupné pro všechny školy bez nutné registrace.

Nové předávání Úrazů do ČŠI. Zprovoznili jsme nové rozšíření modulu Úrazy pro ty školy, které využívají možnosti v našem systému školní úrazy jednoduše evidovat a předávat nadřízeným orgánům. Naše aplikace umí předávat záznamy o úrazech do nového systému INSPIS, který zprovoznila Česká školní inspekce.

Bakaláři a Khanova škola. Bakaláři se nově vydávají na cestu spolupráce a podpory neziskových společností zabývajících se nabídkou elektronických výukových materiálů a e-learningu. Již na počátku léta jsme navázali exkluzivní partnerství s Khanovou školou, která má světové renomé ve tvorbě výukových videí. Navazujeme úzkou spolupráci i s dalšími poskytovateli výukových materiálů pro různé stupně škol. Naším cílem je pomoci rodičům, žákům i učitelům orientovat se v nabídce možných zdrojů pro výuku a procvičování ve vyučovaných předmětech na škole a aktivně tuto nabídku zprostředkovat.

Poradna v Bakalářích. Nesoustředíme se ale pouze na výuku, chceme našim uživatelům nabídnout pomocnou ruku i v oblastech školního života, v problémech, které rodiče i učitelé na svých školách řeší.
Proto jsme navázali úzkou spolupráci s významnou obecně prospěšnou společností EDUin, která provozuje portál Rodiče vítáni, a se kterou připravujeme jedinečný informační kanál a poradnu přímo v rámci naší aplikace.

Mobilní aplikace. Mobilní aplikace pro Android umožňuje zápis do Třídní knihy, dále vyvíjíme i aplikace pro iOS a Windows 10 Mobile.

Rozvrh, Aktualizace systému. Modul Rozvrh dostal nový design, modul Aktualizace systému byl navíc zjednodušen.


Plány na nejbližší budoucnost

  • inovované sloupcové seznamy - umožní učitelům generovat libovolný seznam žáků i z Webové aplikace
  • nová Archivace s možností uložení zálohy do našeho úložiště
  • přepracované Tematické plány s napojením na e-learning
  • nový Knihovnický modul
  • Poradna pro rodiče ve Webové aplikaci
  • propojení na systém Moodle
  • nový univerzální Platební modul