Instalace systému Bakaláři

Instalace systému Bakaláři se provádí dle nápovědy z instalačního CD, které slouží k nainstalování nové "čisté" kompletní instalace, instalaci upgrade nebo k instalaci na síťovou stanici.
Pokud si s instalací nevíte rady, můžete si u nás tuto službu objednat, prosíme s předstihem až měsíc. Předpokládaná doba instalace je 1 - 2 hodiny, základní hodinová sazba je 1200 Kč včetně DPH.
Máme pro Vás také připraven tzv. Balíček služeb ve kterém můžete mít na jeden rok předplaceny některé služby (např. odborné opravy dat, zásahy přes vzdálenou plochu při řešení běžných problémů apod.). V ceně balíčku je i nová instalace z CD nebo instalace upgrade Bakalářů.


Převod dat na SQL server

Uložení citlivých dat systému Bakaláři na SQL serveru představuje výrazně lepší prostředek pro práci se systémem Bakaláři, než dřívější stav - soubory DBF. Instalaci SQL serveru a převod dat na SQL server se provádí dle nápovědy.
Pokud si s instalací a převodem nevíte rady, můžete si u nás tuto službu objednat, prosíme s předstihem až měsíc. Předpokládaná doba instalace je 1 - 4 hodiny, základní hodinová sazba je 1200 Kč včetně DPH.


Zprovoznění Webové aplikace

Webová aplikace běží na webovém serveru Internet Information Services (IIS). Instalaci a nastavení se provádí dle nápovědy.
Pokud si s instalací a konfigurací nevíte rady, můžete si u nás tuto službu objednat, prosíme s předstihem až měsíc. Předpokládaná doba instalace je 1 - 2 hodiny, základní hodinová sazba je 1200 Kč včetně DPH.


Certifikát

Pro zmenšení rizika úniku osobních dat je nutné zabezpečit webovou komunikaci s aplikací Bakalářů pomocí protokolu HTTPS. Webová aplikace běžící na HTTP (nezabezpečené spojení) přináší rizika úniku osobních dat žáků, učitelů i školy. Server posílá data do prohlížeče a webový prohlížeč je zobrazuje uživateli. Pokud nejsou tato data šifrována, je možné informace odchytit a získat tak např. jména, přihlašovací údaje aj. Nasazení HTTPS, tedy zabezpečenou komunikaci mezi serverem a webovým prohlížečem, vyžaduje platný certifikát instalovaný na webovém serveru.
Škola si může vystavit certifikát sama (pak se ale bude hlásit rodičům jako certifikát neověřený autorizační autoritou).
Druhá možnost je objednat si certifikát od Bakalářů za 250 Kč ročně. Objednávku lze vystavit v aplikaci Naše škola v Bakalářích, bližší popis najdete v naší nápovědě.
Třetí možností je použít jakýkoliv jiný komerční certifikát, použitelný pro celé www stránky školy.
Pokud je pro Vás složité nasazení certifikátu, nabízíme službu na klíč. Certifikát sami nainstalujeme, zprovozníme a otestujeme. Cena této služby je 600 Kč včetně DPH.
Máme pro Vás také připraven tzv. Balíček služeb ve kterém můžete mít na jeden rok předplaceny některé služby (např. odborné opravy dat, zásahy přes vzdálenou plochu při řešení běžných problémů apod.). V ceně balíčku je i tento bezpečnostní certifikát a jeho instalace spolu s otestováním.


SMPT server pro použití ve Webové aplikaci

Pro zasílání notifikačních mailů a funkci zapomenuté heslo ve webové aplikaci je nutno nastavit SMTP server. Můžete využít náš SMTP server. Zřídíme Vám e-mail skolačíslo_školy@bakalari.cz a nastavíme ve Vaší Webové aplikaci. Pokud někdo "omylem" na tento e-mail napíše, tak buď lze nastavit ignorování takového e-mailu nebo nastavit přeposlání na e-mail, který nám sdělíte. Nastavení Vám provedeme přes vzdálenou podporu v předem dohodnutém termínu. Cena ročního provozu je 600 Kč včetně DPH.

Může se hodit
Nápověda k instalaci Více informací
Nápověda k převodu dat na SQL server Více informací
Nápověda k zprovoznění Webové aplikace Více informací
Nápověda k certifikátu Více informací
Balíček služeb Více informací
Spolupracovníci v regionech Více informací
Cenik služeb Více informací