Více se dozvíte v následujícím e-mailu.  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌
Bakaláři logo

Jak připravit a odeslat data z matrik

Jako každé jaro školy odevzdávají data ze školních matrik k rozhodnému datu 31. 3. My jsme pro vás připravili návodná videa, jak připravit bezchybná data, a ta následně předat na servery MŠMT.
Zadání cizince do systému Bakaláři

Jedním z úkolů, se kterým se každá škola při vedení matriky setká, je nutnost zadat údaje žáka, jenž není občanem České republiky. Pravidla k tomuto úkonu si vysvětlíme ve videu.
Zadání Školního vzdělávacího programu a upraveného vzdělávacího programu

Pro úspěšné předání matrik je nezbytně nutné správné pochopení problematiky nastavení a přidělení školního vzdělávacího programu. K tomu by nám mělo pomoci následující video.
Zadání doporučení školského poradenského zařízení

Zadat v Evidenci informace o nálezu z pedagogicko-psychologické poradny je jedním ze základních úkonů na kartě žáka. Ve videu si předvedeme, jak tento nález zadat do systému Bakaláři.
Význam záložky historie na kartě žáka

Pro předávání matrik je jednou z nejdůležitějších záložek na kartě žáka záložka historie. V následujícím videu si ukážeme, jaké informace jsou v ní obsažené a nesmí na ní chybět.
Náhled vygenerovaných dat školní matrik

Před vlastním odesláním dat ze školních matrik na server Ministerstva školství nás systém Bakaláři upozorní na nesrovnalosti v datech. V následujícím videu se seznámíme s náhledem vygenerovaných dat a s možnostmi, které nám toto zobrazení nabízí.
Vyhledání žáka podle rodného čísla nebo interního kódu

V průběhu předávání dat z matrik na portál Ministerstva školství nám může aplikace vrátit nesrovnalosti v datech, které se snažíme předat. My si v tomto videu ukážeme, jak vyhledat žáka, kterého se tento nesoulad týká.
Ještě se můžete těšit na video, které vám ukáže, jak předávat data na servery MŠMT přímo z aplikace Bakaláři. 

Pokud jste nenašli odpověď na váš problém ohledně sběru dat z matrik nebo potřebujete poradit s něčím jiným, neváhejte a ozvěte se nám na e-mailovou adresu podpora@bakalari.cz, případně zavolejte na telefonní číslo 466 566 982.
Chcete dostávat novinky, tipy a vše zajímavé o Bakalářích přímo do vašeho e-mailu?

Klikněte na následující odkaz a vyplňte požadované údaje. Na zadanou adresu vám odešleme ověřovací e-mail, který pak jedním kliknutím potvrdíte. Z odběru se samozřejmě můžete následně kdykoliv odhlásit.
Bakaláři - logo
Nejrozšířenější školní systém v České republice, který už přes 30 let pomáhá školám
zvládat každodenní administrativu i komunikaci mezi školou a rodinou.
facebook facebook web e-mail