Více se dozvíte v následujícím e-mailu.  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌
Bakaláři logo

Čeká nás podzimní odevzdávání dat ze školních matrik k rozhodnému datu 30. 9. Připravili jsme pro vás návodná videa, která vám pomohou s přípravou dat i jejich předáním na servery MŠMT.

Při odevzdávání dat matrik na servery Ministerstva školství využijte možnost přímého odeslání dat bez nutnosti kopírování souborů na disk. Připravili jsme video, kde vám ukážeme, jak na to.

Jedním z úkolů, se kterým se každá škola při vedení matriky setká, je nutnost zadat údaje žáka, jenž není občanem České republiky. Pravidla k tomuto úkonu si vysvětlíme ve videu.

Pro úspěšné předání matrik je nezbytně nutné správné pochopení problematiky nastavení a přidělení školního vzdělávacího programu. K tomu by nám mělo pomoci následující video.

Zadat v Evidenci informace o nálezu z pedagogicko-psychologické poradny je jedním ze základních úkonů na kartě žáka. Ve videu si předvedeme, jak tento nález zadat do systému Bakaláři.

Pro předávání matrik je jednou z nejdůležitějších záložek na kartě žáka záložka historie. V následujícím videu si ukážeme, jaké informace jsou v ní obsažené a nesmí na ní chybět.

Před vlastním odesláním dat ze školních matrik na server Ministerstva školství nás systém Bakaláři upozorní na nesrovnalosti v datech. V následujícím videu se seznámíme s náhledem vygenerovaných dat a s možnostmi, které nám toto zobrazení nabízí.

V průběhu předávání dat z matrik na portál Ministerstva školství nám může aplikace vrátit nesrovnalosti v datech, které se snažíme předat. My si v tomto videu ukážeme, jak vyhledat žáka, kterého se tento nesoulad týká.
Cenné informace najdete i v naší nápovědě zde
Pokud odpověď na svou otázku nenajdete ani tam nebo potřebujete poradit s něčím jiným, neváhejte nás kontaktovat na adrese podpora@bakalari.cz, 
případně na telefonním čísle
466 566 982.
Bakaláři - logo
Nejrozšířenější školní systém v České republice, který už přes 30 let pomáhá školám
zvládat každodenní administrativu i komunikaci mezi školou a rodinou.
facebook facebook web e-mail