Více se dozvíte v následujícím e-mailu.  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌
Bakaláři logo

Na začátku nového školního roku vám chceme představit několik zásadních novinek v aplikaci Bakaláři, které jsme realizovali na základě Vašich požadavků. 
Připravili jsme tato vylepšení:

1. Oddělené přístupy pro rozvedené rodiče
2. Anonymní ankety s tajným hlasováním
3. Znovuspárování duplicitních plateb 
4. Webová aplikace v ukrajinštině
5. A další drobné vychytávky například v rozvrhu či na kartě žáka

1. Oddělené přístupy pro rozvedené rodiče

Jednou z nejžádanějších funkcí je zajištění ROZDĚLENÍ ÚČTU pro rozvedené rodiče. Tato možnost vám v případech, kdy řešíte složitou komunikaci mezi nespolupracujícími rodiči, umožní založit dva separátní přístupy, které si spravuje každý z rodičů zvlášť. Oba získají unikátní přihlašovací jméno s heslem, které nemohou tomu druhému změnit. Oba účty jsou po rozdělení plnohodnotné a mají přístup k totožným informacím o daném žákovi.

Podrobný popis funkce si můžete přečíst v naší nápovědě.
2. Anonymní ankety s tajným hlasováním

Do aplikace přidáváme možnost anonymních anket s tajným hlasováním, které využijete např. při volbě školské rady, volbě do žákovského parlamentu, autoevaluaci ve škole atd. Anketu vytvoříte stejně jako každou jinou, pouze u této specifické ankety zvolíte Typ: Tajné hlasování
V tajné anketě naleznete seznam hlasujících, ale nezjistíte, jakou volbu konkrétní osoba učinila. Odpovědi respondentů jsou v ní zašifrovány tak, aby nebylo možno volbu z databáze změnit nebo přiřadit respondentovi. Nelze také zjišťovat průběžné výsledky – ty jsou zpřístupněny až po ukončení hlasování.
Pozor: jakmile anketu spustíte a první respondent odešle odpovědi, anketu už nelze upravit. Zároveň odpovědi nemůže změnit ani dotazovaný respondent, pokud je již jednou uložil.

Podrobný návod na vytvoření anonymní ankety najdete v nápovědě.

3. Znovuspárování duplicitních plateb

V modulu platby si nyní můžete určovat, které předpisy plateb jsou aktivní a které ne. Toto zpřesnění vám následně umožní správné spárování došlých plateb. V praxi to znamená, že můžete duplikovat předpisy plateb z loňského roku se stejným názvem i specifickým symbolem a původní předpisy plateb označíte jako neaktivní. Systém pak nové platby automaticky správně zařadí k novému aktivnímu předpisu.
Pokud se vám stane, že zapomenete a oba předpisy plateb necháte aktivní, nemusíte se bát. Stačí jeden z předpisů plateb označit jako neaktivní na detailu předpisu a v nabídce zpracování bankovních výpisů pomocí tlačítka Znovu spárovat opětovně pustit operaci párování. Systém dle definice sám najde nespárovanou platbu a tuto platbu propáruje se správným předpisem.   
Pokud byste si chtěli připomenout, jak označit platbu za neaktivní, podívejte se na náš návod.

4. Webová aplikace v ukrajinštině

Abychom co nejvíce ulehčili komunikaci mezi vámi a rodinami, které přišly z Ukrajiny, přeložili jsme celou webovou aplikaci do ukrajinštiny. Nová jazyková verze se tak přidává k češtině, angličtině a vietnamštině. V nejbližší době chystáme spuštění ukrajinského překladu i v mobilní aplikaci.
Zároveň pracujeme na možnosti posílání zpráv Komens v ukrajinštině.

5. Přidali jsme několik dalších vylepšení, například:

  • upravili jsme zadávání Korespondenční adresy na Kartě žáka
  • zpřehlednili jsme tiskové sestavy v Družině
  • vylepšili jsme zobrazení Rozvrhu, pokud škola používá týdenní cykly
  • aktualizovali jsme platové tabulky pro nepedagogické zaměstnance

Pevně věříme, že tyto novinky pro Vás budou přínosné. 
Váš tým Bakaláři

Bakaláři - logo
Nejrozšířenější školní systém v České republice, který už přes 30 let pomáhá školám
zvládat každodenní administrativu i komunikaci mezi školou a rodinou.
facebook facebook web e-mail