Více se dozvíte v následujícím e-mailu.  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌
Bakaláři logo

Vážení uživatelé systému Bakaláři,
přinášíme novou službu, která Vám vyřeší veškeré zákonné povinnosti vyplývající ze zákona o povinné ochraně oznamovatelů.

Dnem 1. 8. 2023 nabývá účinnosti zákon č. 171/2023 Sb. o ochraně oznamovatelů, který je známý také pod názvem whistleblowing. Zákon ukládá školám a dalším povinným subjektům zřídit bezpečný a nezávislý vnitřní oznamovací systém. Jeho cílem je umožnit důvěrné ohlášení protiprávního jednání bez obav z odvety.
Hlavní požadavky zákona o whistleblowingu
  • Zřídit vnitřní oznamovací systém 24/7, který umožní posílat oznámení písemně i ústně.
  • Zpřístupnit systém zaměstnancům, žákům i dalším skupinám osob.
  • Zabezpečit, aby oznámení přijímala a prošetřovala výhradně příslušná osoba.
  • Chránit identitu oznamovatele a zabránit jakýmkoli odvetným opatřením.
  • Zajistit, aby oznamovatel obdržel potvrzení o přijetí a vyrozumění o výsledcích.
  • Vést evidenci údajů o přijatých oznámeních v elektronické podobě.
S námi budete krytí a vždy v souladu se zákonem. Spolupracujeme s NNTB, nejpoužívanějším softwarem na whistleblowing v ČR. Poskytujeme tak systém, který tyto zákonné povinnosti vyřeší za Vás a pomůže Vám vyhnout se zákonným peněžitým sankcím za nenaplnění požadavků. 

Software, jehož vývoj byl konzultován přímo s Ministerstvem spravedlnosti, můžete získat již od 390 Kč měsíčně. Do 1. 8. 2023, kdy také Vaše škola musí mít whistleblowing vyřešený, zbývá už jen posledních pár dní.
Chcete vědět víc?
Stačí kliknout na tlačítko, vyplnit kontaktní údaje ve formuláři a my Vás budeme kontaktovat.
Váš tým Bakaláři
Chcete dostávat novinky, tipy a vše zajímavé o Bakalářích přímo do vašeho e-mailu?

Klikněte na následující odkaz a vyplňte požadované údaje. Na zadanou adresu vám odešleme ověřovací e-mail, který pak jedním kliknutím potvrdíte. Z odběru se samozřejmě můžete následně kdykoliv odhlásit.
Bakaláři - logo
Nejrozšířenější školní systém v České republice, který už přes 30 let pomáhá školám
zvládat každodenní administrativu i komunikaci mezi školou a rodinou.
facebook facebook web e-mail