Více se dozvíte v následujícím e-mailu.  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌
Bakaláři logo

Vážení uživatelé,

těší nás, že Vám opět přinášíme řadu nových funkcí a zlepšení, usnadňujících práci s aplikací.
Odložené zobrazení klasifikace pro žáky a rodiče
Nově máte možnost plně řídit zveřejnění vámi zadané známky do klasifikace, a to přesně podle Vašich individuálních potřeb. U každé známky, kterou nyní do klasifikace zapíšete, máte možnost se rozhodnout, zda ji zveřejníte okamžitě (jako dosud), anebo naplánujete přesný den a čas, kdy se stane viditelnou pro rodiče a žáky.

Čas zveřejnění můžete nastavit při vytvoření hlavičky pro celý sloupec. Následně ještě můžete individuálně změnit zveřejnění u každé známky jednotlivě.

Známka, která čeká na zveřejnění, je v přehledu pro učitele graficky označená, aby bylo jasné, která známka je zveřejněna a která ne. Zároveň nijak u žáka a rodiče nezasahuje do stávající klasifikace, např. nevstupuje do výpočtu průměru. Naopak z pohledu učitele se známka ve stávající klasifikaci ihned projeví.

Jakmile uplyne čas zveřejnění, známka se propíše do všech míst jako dosud a již ji není možné znovu odložit (čili znovu udělat neviditelnou pro žáky a rodiče).
Zvýšení zabezpečení při požadavku na změnu hesla
Pro zvýšení bezpečnosti jsme zavedli novou funkci – automatické zablokování přístupu přihlášeného uživatele po vyžádání změny hesla. V praxi to znamená, že pokud dojde k situaci, kdy Vám mohl někdo potenciálně odcizit heslo a Vy se rozhodnete heslo změnit, „útočník“ bude automaticky odhlášen z aplikace a bude mu zamezen přístup.
Opravy a zlepšení
Docházkový systém v určitých případech nerespektoval nastavení parametrů webové aplikace. Nyní se docházkový systém zobrazuje přesně podle Vašeho nastavení parametrů.

Opravili jsme chybu, která Vás v modulu GDPR nutila vícekrát kliknout, než jste mohli sestavu vytisknout. Nyní tlačítko v tiskové sestavě reaguje na první kliknutí.

Uzpůsobili jsme responzivitu chování karty žáka, abyste i v případě, kdy si zmenšíte okno, měli k dispozici plný rozsah editace.

Upravili jsme pro správce přehled logování přihlášení do mobilní aplikace. Nyní vidíte čas, kdy se uživatel daný den poprvé přihlásil.
 
Opravili jsme práva pro přístup k suplování tak, aby plně respektovala Vámi nastavené parametry.

V mobilní aplikaci se občas stalo, že i přes zákaz zobrazení detailu hodiny se detail zobrazil. Tuto chybu jsme odstranili a nově plně respektuje zobrazení Vámi nastavených parametrů.

Upravili jsme zvýraznění v pololetní klasifikaci u žáků, kteří neprospěli.
Opravili jsme vkládání e-mailové adresy do zprávy Komens. Nyní funguje jako odkaz a po kliknutí se otevře poštovní klient, pokud je nakonfigurován.

Pokud učitel odeslal zprávu a vyžadoval potvrzení o přečtení od rodičů, zobrazovalo se tlačítko s potvrzením i žákům. Přestože toto tlačítko bylo pro žáky neaktivní, bylo matoucí. Toto tlačítko jsme pro žáky zcela skryli a zobrazuje se pouze zákonnému zástupci.

Opravili jsme výběr typu hodnocení při posílání hodnocení žáka v Komens v případě vysokého počtu záznamů v číselníku.

Upravili jsme přístupy do Komens, aby bylo plně respektováno nastavení Vašich parametrů. Příklad: Pokud měl uživatel nově zakázaný přístup do Komens, ale měl např. historický odkaz, mohl tento zákaz obejít.

Zpřesnili jsme označení uvolnění žáka v předmětu – zašedivění předmětu.

Ve webové třídní knize jsme umožnili používat speciální znaky.

Ve webové  třídní knize jsme doplnili varování, pokud opouštíte neuloženou hodinu.
V případě, že budete mít jakékoli otázky či narazíte na nejasnosti, neváhejte nás kontaktovat na e-mailové adrese podpora@bakalari.cz, případně nám zavolejte na telefonní číslo 466 566 982.
S přáním hezkého dne,

Váš tým Bakaláři
Chcete dostávat novinky, tipy a vše zajímavé o Bakalářích přímo do vašeho e-mailu?

Klikněte na následující odkaz a vyplňte požadované údaje. Na zadanou adresu vám odešleme ověřovací e-mail, který pak jedním kliknutím potvrdíte. Z odběru se samozřejmě můžete následně kdykoliv odhlásit.
Bakaláři - logo
Nejrozšířenější školní systém v České republice, který už přes 30 let pomáhá školám
zvládat každodenní administrativu i komunikaci mezi školou a rodinou.
facebook facebook web e-mail