Více se dozvíte v následujícím e-mailu.  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌
Bakaláři logo

Vážení uživatelé,

v neděli 17. března jsme v systému Bakaláři nasadili aktualizaci modulu Přijímací řízení, která reflektuje momentální stav nového jednotného přijímacího řízení. V tomto článku vám představíme změny, pokud se uchazeč hlásí na více oborů na jedné škole.
Přihlášky na více oborů na jedné škole
Varianta A: Škola dělá import dat z DiPSy poprvé
Aplikace ověří, zda v importovaném souboru JSON existuje uchazeč, který se hlásí na 2 až 3 různé obory vzdělání na téže škole (za obor vzdělání se v tomto případě bere i stejný kód s různým zaměřením, doplňkovým oborem atd.), jenž jsou do aplikace importovány na základě výběru oborů v rámci průvodce pro import.

Pokud existuje alespoň jeden takový uchazeč, zobrazí se v poslední kartě průvodce dotaz s možností výběru:

Zjistili jsme, že v rámci importovaného souboru jsou uchazeči, kteří se hlásí na více oborů vzdělání v rámci Vaší školy. Chcete pro tyto uchazeče založit:
  • jednu kartu uchazeče s vazbou na všechny obory, na které se hlásí,
  • samostatnou kartu uchazeče pro každý obor, na který se uchazeč hlásí.
Pokud zvolíte první možnost (jednu kartu uchazeče s vazbou na všechny obory, na které se hlásí), bude se aplikace chovat jako doposud. Dojde tedy k založení karty uchazeče s uvedením všech oborů, na které se hlásí.

Pokud zvolíte druhou možnost (samostatnou kartu uchazeče pro každý obor, na který se uchazeč hlásí), dojde k založení až 3 samostatných karet (podle počtu oborů z jedné školy) a na každé kartě bude vyznačen právě jen jeden obor.
Varianta B: Škola již import dat z DiPSy provedla, ale není se stavem spokojena a chce uchazeče přihlášené na více oborů rozdělit na samostatné karty
Pokud už import proběhl a k dispozici máte pouze jeden záznam se seznamem všech oborů, na které se uchazeč hlásil, zvažte tyto okolnosti:

1. Naimportovali jste data ze souboru JSON a dále je neupravovali.
V tomto případě je lepší všechna již importovaná data odstranit (volba Úplný výmaz) a projít procesem importu znovu podle popisu varianty A výše.
2. Naimportovali jste data ze souboru JSON a editovali je (např. adresy, opravy, doplnění známek).
Proveďte volbu Rozdělení karet. Ta vezme kartu každého uchazeče a zduplikuje ji podle počtu oborů, na které se uchazeč hlásí.
Pozor: Toto řešení je možné pouze v případě, že v DiPSy nepracujete s jednacím číslem. Pokud máte u jednoho žáka uvedena např. 3 jednací čísla, musíte je buď ručně dopsat (u všech, kteří se hlásí vícekrát), nebo provést volbu Úplný výmaz a znovu naimportovat podle návodu popsaného ve variantě A výše.


Děkujeme za trpělivost. Děláme vše pro to, abychom vám přechod na nový systém přijímacího řízení co nejvíc usnadnili. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mailové adrese podpora@bakalari.cz nebo na telefonním čísle 466 566 982.
S pozdravem,
Tým Bakaláři
Chcete dostávat novinky, tipy a vše zajímavé o Bakalářích přímo do vašeho e-mailu?

Klikněte na následující odkaz a vyplňte požadované údaje. Na zadanou adresu vám odešleme ověřovací e-mail, který pak jedním kliknutím potvrdíte. Z odběru se samozřejmě můžete následně kdykoliv odhlásit.
Bakaláři - logo
Nejrozšířenější školní systém v České republice,
který už přes 30 let pomáhá školám zvládat
každodenní administrativu i komunikaci mezi školou a rodinou.
facebook facebook web e-mail