Více se dozvíte v následujícím e-mailu.  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌
Bakaláři logo

Vážení uživatelé,

děkujeme za všechny podněty, které nám pomáhají posouvat se vpřed a vylepšovat systém Bakaláři tak, aby se vám s ním pracovalo zase o trochu lépe. Tentokrát jsme pro vás připravili aktualizaci webové aplikace. Podívejme se společně, jaká vylepšení vás čekají.
Předmět zprávy
Při psaní zprávy na nástěnku nebo obecné zprávy Komens máte nyní možnost přidat titulek, abyste příjemci přiblížili její obsah.
Rozlišení zpráv Komens
Jako učitel s právy ředitelství nyní ve zprávách Komens uvidíte, zda byla daná zpráva zaslána konkrétní osobě, nebo všem uživatelům s právy ředitelství.
Téma z Tematického plánu i pro suplující učitele
Ve webové aplikaci nyní můžete při zápisu do Třídní knihy vložit téma hodiny z Tematického plánu. A to i v případě, že danou hodinu pouze suplujete.
Omlouvání absence
Když jako třídní učitel na webu zadáváte omluvenky a chcete se při tom např. pohybovat napříč kalendářem, panel s druhy absence zůstává zafixovaný na horním okraji stránky.
Plnoletost studentů
Plnoletí žáci jsou nyní zřetelně označeni v Třídní knize nejen v desktopu, ale také ve webové aplikaci.
Osobní údaje studenta
Na kartě osobních údajů nově vidíte jak zkratku, tak i název oboru, který student navštěvuje.
Absolventi a expirované souhlasy v GDPR
V panelu oznámení na úvodní obrazovce nyní vidíte pouze expirované souhlasy aktivních uživatelů, nikoli absolventů. Souhlasy absolventů si můžete zobrazit v nabídce Expirované souhlasy. Jejich načítání jsme optimalizovali, aby bylo rychlejší.
Poslední hodina v místnosti
Klíček, který označuje poslední hodinu ve třídě, nyní uvidíte nejen v desktopové, ale i ve webové verzi Třídní knihy. Stejný klíček upozorní vyučujícícho i v jeho rozvrhu.
Opravené chyby
  • V plánu akcí jsme opravili zobrazování okna s odpočtem zbývajícího času do odhlášení ze systému.
  • Upravili jsme situaci, kdy při změně známky se zadaným datem zveřejnění v minulosti docházelo k chybě. Nyní taková změna proběhne bez problémů.
  • Revidovali jsme zobrazení platby, pokud je zde nutný zaokrouhlovací rozdíl (při rozúčtování pevné částky mezi studenty).
  • Opravili jsme stav v družině při změně vyzvedávající osoby, která končila chybou. Tato situace souvisela s atypickým znakem v interním kódu daného žáka.
  • Upravili jsme tisk průběžné klasifikace ve webové aplikaci z pozice rodiče.
  • Servis zpráv Komens jsme upravili tak, aby mazal všechny zprávy odpovídající filtru. Dříve mazal pouze zprávy načtené do seznamu. Pokud se bude jednat o velké množství zpráv, uživatel bude upozorněn, že daná akce může trvat delší dobu.
  • Optimalizovali jsme formátování zpráv na nástěnce.
  • Upravili jsme tisky plánu akcí, pokud zadávám pouze poznámku (ne akci).
  • Pokud byl popis platby ve výpisu z banky delší než 50 znaků, daná platba nebyla spárována. Nyní bude uživatel upozorněn, že je popis delší než 50 znaků a bude zkrácen, platba bude vytvořena.
Věříme, že se vám nyní bude s webovou aplikací lépe pracovat. Pokud máte dotaz, napište nám na e-mail podpora@bakalari.cz.

S pozdravem,
Tým Bakaláři
Chcete dostávat novinky, tipy a vše zajímavé o Bakalářích přímo do vašeho e-mailu?

Klikněte na následující odkaz a vyplňte požadované údaje. Na zadanou adresu vám odešleme ověřovací e-mail, který pak jedním kliknutím potvrdíte. Z odběru se samozřejmě můžete následně kdykoliv odhlásit.
Bakaláři - logo
Nejrozšířenější školní systém v České republice,
který už přes 30 let pomáhá školám zvládat
každodenní administrativu i komunikaci mezi školou a rodinou.
facebook facebook web e-mail